"I ty możesz zostać maratończykiem"

Tegoroczna edycja półmaratonu była wyjątkowa pod każdym względem. Wrocławski bieg przez 7 mostów ukończyło blisko 5 tys. osób. W stolicy Dolnego Śląska padły znakomite wyniki sportowe - jedne z najlepszych w kraju w tym roku. Biegaczy zachwyciła malownicza trasa, ale i też wspaniała atmosfera sportowego święta oraz niezwykła oprawa zawodów. Dużą atrakcją imprezy była relacja na żywo w Internecie. Uwagę publiczności przykuwało też oświetlenie mety oraz sceny. Kolejne święto biegaczy już 14 września br. Gorąco zapraszamy.

Co to jest integracja?

Integracja, a dokładniej omawiana w tym przypadku integracja społeczna to włączanie się, swoiste "wchodzenie" w pewne środowiska, nawiązywanie kontaktów, znajomości, a być może w przyszłości i przyjaźni. Dzięki temu pracownikom, będących częścią na przykład jakiegoś zakładu pracy, czy też pracujących w jednym biurze, łatwiej jest pracować, wykonywać razem pewne zadania, a co za tym idzie, integracja społeczna pozwala na zwiększenie wydajności pracy właśnie i oczywiście zysków danej firmy. A poza samymi zyskami jasne jest, że w towarzystwie, gdzie ludzie darzą się sympatią, po prostu lepiej wykonuje się swoje obowiązki.

Jak więc osiągnąć integrację społeczną?

Taki cel może zostać osiągnięty w wyniku organizacji pikników rodzinnych. Być może są one dosyć kosztowne, ale wydatki zwrócą nam się z nawiązki. Na takich imprezach ludzie spotykają się, by porozmawiać, wymienić doświadczeniami, a nawet wspierać w trudnych sytuacjach życiowych. Nie chodzi tutaj nawet o samą wydajność danej osoby w pracy, ale w ogóle o atmosferę w trakcie wykonywania zleconych jej zadań.

W jaki sposób można zorganizować taki piknik?

Można, oczywiście, pokusić się o samotną organizację, ale jest to zadanie dosyć trudne i zajmujące sporo czasu, dlatego lepiej pozostawić je specjalistom i o pomoc poprosić firmy, których celem jest organizacja festynów czy innego rodzaju imprez plenerowych. Dobrym pomysłem jest również zadbanie o to, aby na takowej imprezie, czy też pikniki, jak zostało to wcześniej nazwane, pojawili się tak zwani animatorzy dla dzieci, którzy zajmują się "zabawianiem" naszych pociech, dzięki czemu nie nudzą się one podczas spędzaniu czasu na takowym pikniku i nie uznają tego czasu za czas stracony, przeciwnie, dobrze się podczas niego bawią, tak samy, jak i zresztą my sami.

Jak znaleźć firmę organizującą takowe pikniki?

Tu odpowiedź jest bardzo prosta, pomoże nam w tym oczywiście Google. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę odpowiednie hasło i przeczytać kilka opinii na temat firm, jakie dzięki temu odnajdziemy.

Specjaliści w dziedzinie organizacji pikników rodzinnych i firmowych - kidsplanet.com.pl.

Fotorelacja

hobby

rozrywka

czas wolny