"I ty możesz zostać maratończykiem"

Tegoroczna edycja półmaratonu była wyjątkowa pod każdym względem. Wrocławski bieg przez 7 mostów ukończyło blisko 5 tys. osób. W stolicy Dolnego Śląska padły znakomite wyniki sportowe - jedne z najlepszych w kraju w tym roku. Biegaczy zachwyciła malownicza trasa, ale i też wspaniała atmosfera sportowego święta oraz niezwykła oprawa zawodów. Dużą atrakcją imprezy była relacja na żywo w Internecie. Uwagę publiczności przykuwało też oświetlenie mety oraz sceny. Kolejne święto biegaczy już 14 września br. Gorąco zapraszamy.

Jeśli chcemy mieć swój osobisty wkład w troskę o otoczenie i środowisko naturalne, warto zacząć od zmiany swoich nawyków oraz podstawowych, codziennych czynności.
Zamiast dojeżdżać w trakcie tygodnia do pracy samochodem, tym samym tracąc dużo czasu stojąc w korkach, warto przestawić się rower lub inny, ekologiczny środek transportu.
Z racji, że ludzie są coraz bardziej świadomi zagrożeń, które czyhają na środowisko naturalne, na rynku mamy dostęp do nowych, przyjaznych dla planety Ziemi pojazdów, które są świetną alternatywą dla samochodu.

A może tak hulajnoga?

Hulajnoga zazwyczaj kojarzy nam się z dzieciństwem, jednakże prawda jest taka, że jeździ na niej obecnie spora grupa dorosłych. Hulajnoga elektryczna pozwala nam na osiągnięcie nieco większej prędkości, niż ta tradycyjna. Większość modeli posiada wbudowany silnik elektryczny oraz hamulce. Możemy trafić także na model składany, który będzie bardzo praktyczny i lekki w przenoszeniu. Zapewnia bezpieczeństwo i komfort jazdy.
Jej podłoże jest amortyzowane, dzięki czemu pokonamy bez problemu wyboistą, pełną nierówności trasę. A co najważniejsze - nie ingeruje ona w środowisko naturalne, a weekendowe wycieczki hulajnogą są samą przyjemnością.

Twój przyjaciel rower

Do ciekawych, alternatywnych dla samochodu rozwiązań należy rower z napędem elektrycznym. Posiada on wbudowany silnik elektryczny, baterię oraz komputerowy mechanizm sterujący. Jego pozostałe części wyglądają tak, jak w przypadku tradycyjnego roweru. Na nim również musimy pedałować, jednakże jest to proces o wiele lżejszy i wspomagany.
To świetne rozwiązanie dla osób, które nie mają wystarczająco dużo siły, aby przesiąść się na tradycyjny rower, ale tym samym nie chcą rezygnować z ekologicznego trybu życia!

Fotorelacja

hobby

rozrywka

czas wolny