"I ty możesz zostać maratończykiem"

Tegoroczna edycja półmaratonu była wyjątkowa pod każdym względem. Wrocławski bieg przez 7 mostów ukończyło blisko 5 tys. osób. W stolicy Dolnego Śląska padły znakomite wyniki sportowe - jedne z najlepszych w kraju w tym roku. Biegaczy zachwyciła malownicza trasa, ale i też wspaniała atmosfera sportowego święta oraz niezwykła oprawa zawodów. Dużą atrakcją imprezy była relacja na żywo w Internecie. Uwagę publiczności przykuwało też oświetlenie mety oraz sceny. Kolejne święto biegaczy już 14 września br. Gorąco zapraszamy.

Metoda pilates powstała na początku XX wieku.

Metoda pilates związana jest z prawidłową fizjologią pracy mięśni. Główny cel to rozciągnięcie i wzmocnienie mięśni. Metoda pilates leczy dolegliwości kręgosłupa i miednicy. Polecana jest osobom pracującym w pozycji siedzącej i przy komputerach.

Instruktor fitness zajmuje się prowadzeniem zajęć ruchowych, które związane są z intensywnym wysiłkiem fizycznym. Instruktor prowadzi zajęcia oparte na grach, zabawach, sportach i tańcach. Instruktor fitness pomaga rozwinąć się w sferze fizycznej, psychicznej, motorycznej i emocjonalnej. Instruktor fitness pracuje z ludźmi. Dlatego powinien posiadać łatwość nawiązywania kontaktu.

Dodatkowo instruktor fitnessu powinien posiadać odpowiednią wiedzę z zakresu anatomii i fizjologii człowieka. Instruktor pracując w jednym miejscu pracuje kilkanaście godzin tygodniowo i może zarobi od 1000 do 3000 złotych. Pozostały czas przeznacza na naukę i przygotowanie się do zajęć. Stawka za godzinę pracy wynosi od 40 do 50 złotych.

Szkolenia fitness organizowane są często przez wyspecjalizowane firmy (jak http://mypilatesmethods.com) i uczelnie. Kursy organizowane są m. in. w Polskiej Akademii Sportu i na Akademiach Wychowania Fizycznego, Po ukończeniu kursu powinniśmy otrzymać państwowe dokumenty. Szkolenia fitness są dla osób, które lubią ćwiczyć i posiadają dobrą kondycję. Szkolenie fitness może trwać od kilku dni do kilku miesięcy. Niezbędne jest zaświadczenie lekarskie o możliwości wykonywania zawodu.

Program kursu obejmuje m. in. naukę układów choreograficznych, dobór choreografii do grupy wiekowej. Instruktor fitness powinien ciągle się dokształcać. Po ukończeniu kursu podstawowego można zdobyć specjalizację np. step, body hall, aerobic dance. Koszt kursu waha się od 400 do 1300 złotych. Taki kurs instruktora pilates pozwala na legalne zatrudnienie w związkach sportowych, ośrodkach kultury, ośrodkach sportu i rekreacji, klubach fitness.

Fotorelacja

hobby

rozrywka

czas wolny

sport